Dyskretny plaster na opryszczkę Compeed – 15 sztuk

Zarażenie wirusem opryszczki oznacza jego obecność w organizmie do końca życia. Wirus może być w ukryciu przez wiele lat, nie dając żadnych objawów.
Najczęściej uaktywnia się przy obniżonym poziomie odporności. Do nawrotów zakażenia dochodzi też przy nadmiarze stresu, w wyniku urazów w okolicach ust, przy infekcji górnych dróg oddechowych, a także w okresie menstruacji.  
Opryszczkę należy bezsprzecznie leczyć celem uniknięcia powikłań wywołanych możliwością przeniesienia wirusa. Powikłania te mogą bowiem doprowadzić nawet do opryszczkowego zapalenia opon mózgowych, które w wielu przypadkach kończy się śmiercią.

Plastry na opryszczkę: jak używać i jak działają?  

Plastry na opryszczkę są jedną z najbardziej skutecznych form leczenia objawów wirusa. Głównie z uwagi na fakt, że 

  • są proste w stosowaniu,
  • idealnie przylegają do zmian chorobowych,
  • skutecznie leczą.
  • I przede wszystkim łagodzą nieprzyjemne objawy wywołane wirusem.  

Ponadto ochronne plastry na opryszczkę doskonale chronią miejsca zmienione chorobowo przed uszkodzeniami mechanicznymi. Nie dopuszczają do chorych miejsc czynników środowiskowych. I asekurują przed przenoszeniem się opryszczki w kolejne miejsca.  

Opryszczka na ustach: objawy i skuteczne środki lecznicze.  

Opryszczka jest chorobą skóry wywoływaną przez wirus HSV1 i HSV2 z grupy Herpes simplex virus. Objawia się mrowieniem, swędzeniem i bolesnymi wykwitami w okolicach warg, które przekształcają się w małe pęcherzyki wypełnione płynem surowiczym i ropą.  

Opryszczka jest powszechnym wirusem, który dotyka 80% populacji ludzkiej. Jednakże u większości ludzi wirus nie daje żadnych objawów chorobowych. Natomiast u osób, u których się pojawia, ma z reguły charakter nawracający.  

Dodatkowe lektury:  Jak pozbyć się jęczmienia ? Domowe sposoby na jęczmień

Skuteczną walkę z dolegliwościami wywołanymi wirusem zapewniają plastry compeed na opryszczkę. Zawierają one w składzie aktywny żel hydrokoloidowy, który wykazuje aktywne działanie już od pierwszych objawów i działa na wszystkich etapach rozwoju opryszczki. Ponadto plaster na opryszczkę compeed tworzy osłonę antywirusową, zmniejszając ryzyko przeniesienia się wirusa. I przez utrzymanie wilgotnego środowiska do gojenia rany nie dopuszcza do tworzenia się strupów na wargach.  

Dodatkowo compeed na opryszczkę są dyskretne, a dzięki bezdotykowej formie nakładania ich przy pomocy specjalnego aplikatora skutecznie niwelują możliwość doprowadzenia do wtórnej infekcji.   

Dyskretny plaster na opryszczkę compeed. Czas działania i aplikacja.  

Plastry compeed na opryszczkę działają do 12 godzin. Po upłynięciu okresu działania plaster odkleja się samoczynnie, co jest wskazówką do założenia kolejnego.  

Przed zastosowaniem plastra należy dokładnie umyć ręce i osuszyć miejsce nałożenia środka leczniczego. Po wyjęciu aplikatora z plastrem, końcówki aplikatora należy przyłożyć do miejsca zmienionego chorobowo. I pociągnąć końcówki aplikatora w kierunku zgodnym z zaznaczonymi na nim strzałkami. Po naniesieniu plaster można delikatnie docisnąć, tak by całkowicie dolegał do skóry.  

Niewątpliwie olbrzymią zaletą takiego rozwiązania jest fakt, iż po nałożeniu plastra można nakładać makijaż włącznie z pokryciem ust warstwą szminki. 

 


Comments