Gdzie w mieście Kraków depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to rewolucyjna metoda w walce z niechcianym owłosieniem. Usuwanie owłosienia może być czasochłonnym procesem, który należy wykonywać z dużą częstotliwością. Na rynku odnaleźć można wiele preparatów przeznaczonych do depilacji w zaciszu domowym oraz w salonach kosmetycznych. Dla zwolenniczek długotrwałych rozwiązań idealną metodą w walce z niechcianymi włoskami jest depilacja laserem. Sprawdź gdzie udać się na zabieg w mieście Kraków.

Na czym polega depilacja laserowa?

Usuwanie owłosienia przy wykorzystaniu depilacji laserowej cieszy się uznaniem wielu klientek oraz klientów salonów kosmetycznych. Depilacja laserowa stanowi zabieg powierzchniowy, którego celem jest trwałe usunięcie niechcianego owłosienia wraz z mieszkiem włosowym, co po kilku wykonanych zabiegach skutecznie eliminuje konieczność regularnej depilacji.

Przebieg zabiegu laserowego usuwania owłosienia

Depilacja laserowa (Kraków) przebiega przy użyciu wiązek laserowych, które są wchłaniane przez melaninę znajdującą się w cebulce włosa. Na skutek absorpcji wiązki laserowej dochodzi do gwałtownego przegrzania cebulki włosa i jej zniszczenia.

W związku z tym, że włoski znajdują się w różnej fazie wzrostu zabieg należy powtarzać w odstępie od czterech do ośmiu tygodni. Efekty w formie redukcji owłosienia będą widoczne już po pierwszym zabiegu, aby jednak całkowicie pozbyć się owłosienia należy powtórzyć zabieg około 3-4 razy.

Dodatkowe lektury:  Probiotyki w produktach roślinnych

Sprawdź gdzie udać się na laserowe usuwanie owłosienia w Krakowie.

Przeciwwskazania do laserowej depilacji

Usuwanie owłosienia z pomocą lasera tak jak każdy inny zabieg kosmetyczny wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami. Nie należy wykonywać depilacji laserowej w przypadku osób:

 • w ciąży,
 • karmiących piersią,
 • cierpiących na infekcje skórne zlokalizowane w miejscu zabiegu,
 • posiadających świeżą opaleniznę,
 • cierpiących na choroby skóry takie jak: łuszczyca, rybia łuska, bielactwo,
 • chorych na padaczkę,
 • posiadających rozrusznik serca,
 • po spożyciu ziół światłouczulających (np. dziurawiec, nagietek).

W jaki sposób przygotować się do zabiegu usuwania owłosienia?

Bezwzględnie istotne przy planowaniu depilacji laserowej jest odpowiednie przygotowanie się do zabiegu. W tym celu należy skontaktować się minimum miesiąc przed wykonaniem depilacji z odpowiednim salonem kosmetycznym i ustalić szczegóły.

W związku z tym, że każdy organizm jest inny należy stosować się do indywidualnych zaleceń profesjonalistów. Najczęściej zaleca się, aby na miesiąc przed zabiegiem laserowym całkowicie zrezygnować z:

 • opalania,
 • stosowania kremów z retinolem,
 • stosowania kremów z kwasami owocowymi, witaminą C,
 • depilacji za pomocą wosku, pasty cukrowej, depilatorów mechanicznych.

Ponadto tydzień przed zabiegiem zabrania się:

 • stosowania kremów przeznaczonych do depilacji,
 • stosowania kosmetyków złuszczających skórę,
 • stosowania samoopalaczy.

Stosowanie się do indywidualnych oraz wyżej wymienionych zaleceń jest kluczowe do uzyskania jak najlepszych efektów depilacji oraz wyeliminowania skutków ubocznych jakie mogą wystąpić w przypadku niestosowania się do wcześniejszych zaleceń.

W dniu wykonania zabiegu należy zadbać o dokładne oczyszczenie i wygolenie powierzchni skóry przeznaczonej do depilacji. Należy się również powstrzymać przed nakładaniem balsamów, mleczek czy kremów na depilowane miejsca.

Dodatkowe lektury:  Rękawice do sprzątania – po jakie warto sięgnąć?

Po wykonanym zabiegu zaleca się stosowanie maści regenerujących naskórek oraz definitywnie zabrania się:

 • ekspozycji skóry na promienie słoneczne, oraz stosowania leków zwiększających wrażliwość skóry na słońce (do 2 tygodni po zabiegu),
 • stosowania preparatów złuszczających (do 2 tygodni),
 • stosowania kosmetyków na bazie alkoholu (ok 4-5 dni po zabiegu).

Depilacja laserowa Kraków – czy warto?

Depilacja laserowa jest wyjątkowym sposobem na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia z różnych powierzchni skóry. Pozwala na rezygnację z innych, tradycyjnych metod depilacji, które należy powtarzać bardzo regularnie.

Zastosowanie lasera trwale niszczy cebulki włosa, uniemożliwiając im ponowny wzrost owłosienia. Jest to z pewnością idealne rozwiązanie dla osób pragnących cieszyć się gładką skórą pozbawioną włosków przez długi czas, bez konieczności regularnego powtarzania depilacji.

Więcej informacji znajdziesz na: https://leaclinic.pl/depilacja-laserowa-krakow/


Comments