Idziemy do dietetyka- jak znaleźć odpowiedniego specjalistę?

Dzięki wsparciu dobrego dietetyka można uzyskać naprawdę fenomenalne rezultaty. Bardzo często słyszymy o tym, że osoby, które długo pracowały nad swoją sylwetką po udaniu się do dietetyka są w stanie szybciej uzyskać pożądane rezultaty. Z kolei inni przede wszystkim zwracają uwagę na fakt, że po wizycie u dietetyka i po wprowadzeniu nowego sposobu żywienia ich samopoczucie, a także zdrowie uległo poprawie. Korzystanie z usług dietetyka stało się powszechniejsze i coraz częściej sięgamy po pomoc tego specjalisty. Czujemy się zachęceni dobrymi rezultatami, jakie osiągnęły inne osoby w naszym otoczeniu. Jednakże, jak znaleźć dobrego dietetyka, aby faktycznie był on w stanie nam pomóc?

Sprawdzamy gabinet dietetyczny oraz kwalifikacje wybranego specjalisty

Przed pójściem na pierwsza wizytę warto sprawdzić opinie o danym specjaliście. Obecnie możliwe jest nawet sprawdzenie jego kwalifikacji, posiadanego wykształcenia, certyfikatów czy lat doświadczenia zawodowego. Im bardziej doświadczona i kompetentna osoba- tym większe prawdopodobieństwo, że będzie ona w stanie udzielić nam fachowych porad. Opinie zamieszczane w sieci nie zawsze są zgodne z prawdą, jeśli jednak jest ich bardzo dużo- również może to dla nas stanowić pewną wskazówkę. W końcu, możemy posiłkować się opinią bliskich nam osób lub znajomych, którzy już z takich usług korzystali. Dzięki odpowiedniemu rozeznaniu w temacie wizyta u dietetyka, którego wybraliśmy może być dla nas mniej stresująca. Zwłaszcza jeśli będziemy spokojni o kwalifikacje danego specjalisty oraz o to, czy będzie on w stanie podejść do naszego problemu w sposób profesjonalny. Szczególne znaczenie ma to w przypadku trudnych schorzeń czy dużej otyłości.

Dodatkowe lektury:  Na czym polega dieta ketogeniczna i dlaczego warto ją stosować?

Sposób prowadzenia pacjentów i zaproponowana dieta

Bardzo wiele na temat danego specjalisty powie nam już pierwsza wizyta w jego gabinecie. Czasem, niektóre gabinety dają możliwość skorzystania z próbnej, darmowej wizyty u specjalisty po to, aby przekonać się na własnej skórze o tym, czy będziemy chcieli na dłuższa metę do niego uczęszczać. Podświadomie każdy z nas czuje, że dieta, która ma nam pomóc schudnąć 20 kg w dwa tygodnie nie może być ani zdrowa ani odpowiednia dla naszego organizmu. Dlatego te pierwsze odczucia związane z wizytą są takie ważne oraz to, czy zaproponowana przez niego kuracja nam odpowiada.

Doświadczonych lekarzy dietetyków z odpowiednim wykształceniem kierunkowym można znaleźć w gabinetach Projekt Zdrowie- projektzdrowie.info. Cała sieć cieszy się już od dłuższego czasu ogromnym zaufaniem osób, które korzystają w jej ramach z pomocy specjalistów. Warto wiedzieć, że każdy gabinet, jaki jest otwierany w ramach sieci musi spełnić odpowiednie standardy- także te związane ze sposobem pracy z pacjentem, z tym, jakie narzędzia wykorzystuje się do pracy i jakie materiały można zaproponować swoim klientom. Tym samym znacznie łatwiej jest zaufać gabinetowi, za którym już na starcie stoi większa, renomowana sieć ciesząca się zaufaniem od lat. Warto sprawdzić, czy gabinet właśnie tej sieci znajduje się blisko naszego miejsca zamieszkania.


Comments