Jak najszybciej uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot?

Czy twój samolot też się spóźnił? Nie zapominaj, że przysługuje Ci odszkodowanie! Kwestia ta często jest pomijana, a głównym argumentem jest to, że uzyskanie odszkodowania może trwać w nieskończoność. Otóż szybkie uzyskanie odszkodowania za opóźniony lot jest jak najbardziej możliwe, a w poniższym artykule przybliżymy, jak do tego doprowadzić.

Kiedy powinno być przyznane odszkodowanie za opóźniony lot?

W przypadku opóźnionego lotu przede wszystkim warto poznać swoje prawa. Nie każdy jest bowiem świadom, że opóźnienie lotu to nie tylko przykry wypadek, który przydarzył się nam w trakcie podróży. Dobrze wiedzieć, że niepieniężne odszkodowanie za opóźniony lot powinno być przyznane już po 2 godzinach zwłoki. Dobrze jest upomnieć się na lotnisku o wydrukowaną listę praw, które przysługują lub mogą przysługiwać pasażerowi w razie większych opóźnień.

Pieniężne odszkodowanie za opóźniony lot przysługuje od 3. godziny zwłoki. Po tak długim czasie oczekiwania, klient może już więc uzyskać faktyczną rekompensatę od przewoźnika, a nie wyłącznie środki zastępcze, zapewniane przez obsługę lotniska. W przypadku dłuższego opóźnienia lotu, pomocna może okazać się kancelaria odszkodowawcza ofn.com.pl, która zadba o dopilnowanie wszelkich terminów.

Jak najszybciej złóż wniosek o odszkodowanie za opóźniony lot

W sytuacji kryzysowej, zamiast zastanawiać się, czy ktoś dostał odszkodowanie za opóźniony lot i czy jest to warte zachodu, najlepiej zająć się tą sprawą bez zbędnego dywagowania. Czas jest tu bowiem sprawą kluczową. Na złożenie wniosku o odszkodowanie za opóźniony lot pasażer ma bowiem rok.

Dodatkowe lektury:  Dom opieki dla seniora - dlaczego to dobre rozwiązanie?

Cały rok może wydać się dość długim okresem, jednak w sprawach o odszkodowanie, istnieje prawdopodobieństwo, że poszczególne etapy na drodze do uzyskania porozumienia mogą się nieco przedłużać. Nie można zapominać, że w przypadku zapracowanych osób, którym bardzo zależy na czasie, jeden rok może wydać się zaledwie mgnieniem oka. Dobrze więc od razu przygotować wszystkie niezbędne dokumenty i dowody, które pomogą udowodnić naszą rację.

Zbierz wszystkie dowody w sprawie opóźnionego lotu

Znalezienie wzoru wniosku odszkodowania za opóźniony lot to niestety nie wszystko, co przyjdzie nam zrobić. Aby wygrać całą sprawę, potrzebne nam będą twarde dowody na to, że lot faktycznie został opóźniony. Podstawowym dokumentem w sprawie, może okazać się bilet, na którym wskazana jest planowana godzina odlotu. Jeśli opóźnienie pokrzyżowało nasze plany, warto również przygotować wszelkie możliwe dowody i oświadczenia, które pokażą, jak dużo straciliśmy.

Dopilnuj terminów wypłaty odszkodowania za opóźniony lot

Kluczową kwestią, przy jak najszybszym uzyskania odszkodowania za opóźniony lot, jest również dopilnowanie, aby przewoźnik wywiązał się ze swojego obowiązku w określonym terminie. Według przepisów okres, kiedy odszkodowanie za opóźniony lot powinno zostać przyznane, nie powinien przekraczać 30 dni. Jeśli po tym terminie dalej nie uzyskamy naszych pieniędzy, dobrze jest zwrócić się do przewoźnika z przypomnieniem.

Zastanawiając się więc, jak najszybciej uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot, kluczowe jest poznanie swoich praw i skontaktowanie się ze specjalistą z tej konkretnej dziedziny. Jeśli faktycznie zależy nam na czasie, warto również złożyć odpowiedni wniosek jak najszybciej. Dobrze również zebrać dowody w sprawie, takie jak na przykład bilet lotniczy, a na samym końcu pilnować terminu wypłaty odszkodowania.

Dodatkowe lektury:  Perfumy przyprawowe

Comments