Jak redukcja piersi może wpłynąć na Twoje zdrowie?

Zbyt obfity biust często potrafi przysparzać wiele problemów. Na szczęście możliwa redukcja piersi może łagodzić schorzenia spowodowane ich zbyt dużym rozmiarem. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób zmniejszenie biustu może wpłynąć na Twoje zdrowie, czytaj dalej!

Redukcja biustu odciąża kręgosłup

Jedną z najczęstszych przyczyn zmniejszenia biustu jest chęć odciążenia kręgosłupa. Duże piersi mogą wywoływać ból pleców, szyi oraz ramion. Po pewnym czasie te niedogodności doprowadzić mogą do zwyrodnienia kręgosłupa i wad postawy. Jeśli więc borykasz się z tym problemem, pamiętaj, że jest szansa, aby się go pozbyć. Redukcję piersi z liftem umówisz na www.clinicforyou.pl, a sam zabieg sprawi, że biust będzie jędrniejszy, lżejszy oraz mniejszy i nie będzie takim obciążeniem dla kręgosłupa. 

Zmniejszenie piersi a aktywność fizyczna

Kobiety obdarzone obfitym biustem często narzekają na to, że jakakolwiek aktywność fizyczna jest bardzo mocno utrudniona lub wręcz niemożliwa do wykonania. Decydując się na redukcję piersi, dają sobie szansę na powrót do uprawiania sportu, co znacząco przekłada się na zdrowie i samopoczucie. Mogą dzięki temu zadbać o prawidłową wagę i prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia. 

Mniejszy biust jest łatwiejszy w samobadaniu

Samobadanie piersi jest bardzo istotne i stanowi jeden z najważniejszych elementów profilaktyki związanej z rakiem piersi. Panie o sporym biuście mogą mieć problemy z samobadaniem lub może ono nie być tak efektywne jak dzieje się to w przypadku mniejszych piersi. Dodatkowo lekarzowi również łatwiej wykonać jest mammografię jeśli biust nie jest tak obfity. Nie można również zapomnieć o tym, że podczas redukcji usuwa się spory obszar gruczołów piersiowych, co powoduje, że mniejszy jest obszar, który zagrożony może być wystąpieniem raka piersi. 

Dodatkowe lektury:  Zabieg tlenoterapii – na czym polega i na jakie dolegliwości pomaga?

Lepszy sen po redukcji biustu

Kolejnym plusem redukcji piersi jest lepszy sen. Posiadaczki dużego biustu śpią w niewygodnych pozycjach, najczęściej leżą na plecach, co przyczyniać się może do problemów z oddychaniem, a w niektórych przypadkach prowadzić może nawet do bezsenności. Zmniejszenie piersi w znaczący sposób pomaga zredukować te niedogodności, przywraca komfortowy sen i pozwala na regenerację organizmu.  

Koniec z otarciami po zmniejszeniu piersi

Zabieg zmniejszenia piersi pozwala zapomnieć o uciążliwym problemie, jakim są otarcia, wysypki czy zaczerwienienia, z którym borykają się właścicielki piersi sporych rozmiarów. Kolejnym problemem jest właściwy dobór biustonosza, który jest zdecydowanie utrudniony i również może przyczyniać się do powstawania nieprzyjemnych i bolesnych otarć. Redukcja piersi oraz ich podniesienie pozwala na pożegnanie się ze zgarbioną pozycją i można dzięki niej bez problemu kupować ulubioną bieliznę.


Comments