Jak wybrać płyn do płukania jamy ustnej?

Od dawna wiadomo, że szczoteczka i pasta do zębów nie są wystarczające, by utrzymać zęby w pełnym zdrowiu. Podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych należy stosować też inne akcesoria higieniczne, w tym płyn do płukania jamy ustnej. Czym się kierować przy jego wyborze? Jak wybrać najlepszy płyn do płukania ust?

Co daje płyn do płukania jamy ustnej?

Płyn do płukania jamy ustnej to doskonały środek higieniczny, który stanowi idealne uzupełnienie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych w obrębie jamy ustnej. Jego najważniejszą cechą jest fakt, że dzięki płynnej konsystencji w bardzo łatwy sposób dociera do każdego zakamarka jamy ustnej. Omywa zatem nawet miejsca zwykle niedostępne dla włosia szczoteczki do zębów. Stosowany regularnie usuwa drobnoustroje, chroniąc tkanki przed ich szkodliwym wpływem. Stanowi zatem doskonałe wsparcie dla szczotkowania zębów.

Jak stosować płyn do płukania jamy ustnej?

Płyn do jamy ustnej może być stosowany na kilka sposobów. Najbardziej powszechne jest używanie go po uprzednim dokładnym wyszczotkowaniu zębów z użyciem odpowiednio dobranej szczoteczki oraz pasty do mycia zębów. Wówczas stanowi on idealne uzupełnienie kompleksowego czyszczenia jamy ustnej. Wypłukanie ust tuż po umyciu zębów stanowi ich dodatkową ochronę przed drobnoustrojami próchniczymi. Wzmacnia to także działanie zastosowanej pasty do zębów, gdyż dostarcza wymaganą dawkę fluoru.

Płyn do płukania ust może być również użyty w celu rozmiękczenia zalegającej płytki nazębnej tuż przed umyciem zębów. Wówczas przyczynia się to do łatwiejszego jej usunięcia podczas szczotkowania. W ciągu dnia, czyli pomiędzy posiłkami, antyseptyczny płyn do płukania jamy ustnej to dobre rozwiązanie, by usunąć resztki jedzenia, a tym samym ograniczyć namnażanie się bakterii. Pozwala to także odświeżyć oddech, gdy niemożliwe jest użycie szczoteczki i pasty do zębów.

Dodatkowe lektury:  W świecie neurologii. Kim jest i czym zajmuje się neurolog?

Płyn do płukania jamy ustnej – który wybrać?

Warto zastanowić się przy wyborze płynu do płukania ust. Obecnie w drogeriach, aptekach stacjonarnych i internetowych oraz w sklepach z akcesoriami stomatologicznymi dostępna jest szeroka gama produktów. Dobrze, gdy ten środek higieniczny dopasowany jest do aktualnego stanu tkanek w obrębie jamy ustnej.

Korzystnie, gdy do codziennej higieny stosowany jest płyn do płukania jamy ustnej bez alkoholu. Pozwala to uniknąć nadmiernego wysuszania błon śluzowych jamy ustnej.

Gdy doskwiera nam stan zapalny dziąseł i tkanek przyzębia z towarzyszącymi objawami nadwrażliwości, warto sięgnąć po płyn do płukania jamy ustnej na zapalenie dziąseł. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom aktywnym, w tym chlorheksydynie, przyniesie on ulgę w dolegliwościach oraz załagodzi zapalenie.

Sprawdź specjalistyczne płyny do płukania GUM i dobierz produkt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Sprawdź na https://www.sunstargum.com/pl/produkty/plyny-do-plukania.html

Podobne korzyści daje stosowanie takiego płynu do płukania ustnej po zabiegach chirurgicznych. Wówczas pomaga on dodatkowo w utrzymaniu tkanek dziąseł w dobrej kondycji oraz rewitalizuje śluzówkę. Przyspiesza ponadto proces gojenia, neutralizuje wolne rodniki i uśmierza ból. Wskazany jest także dla osób cierpiących z powodu paradontozy oraz tych z odleżynami po pracach protetycznych. Dodatkowo płyn tego typu istotnie redukuje istniejącą płytkę nazębną oraz zapobiega jej ponownemu rozwojowi.


Comments