Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

Kurze łapki to jeden z rodzajów najwcześniej pojawiających się zmarszczek na naszej twarzy. Okolica pod oczami jest szczególnie wrażliwa na tworzenie się zmarszczek, ponieważ jest wyjątkowo delikatna i najbardziej ruchoma ze wszystkich części twarzy, oprócz ust. Dowiedz się jak zapobiegać i likwidować widoczność zmarszczek pod oczami.

Zapobiegaj, zamiast leczyć

O wiele łatwiej będzie zapobiegać pojawianiu się pierwszych zmarszczek i maksymalnie opóźniać moment ich pojawienia się, niż zlikwidować zmarszczki, które już powstały. Ich powstawaniu pod oczami sprzyjają:

– predyspozycje genetyczne,

– zbyt mała ilość snu,

– nieprawidłowe nawyki żywieniowe,

– dużo stresu i częste zmęczenie,

– stosowanie używek, w szczególności tytoniu,

– nadmierna ekspozycja na słońce,

– menopauza.

O ile z czynnikami genetycznymi czy zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie, niewiele można zrobić, o tyle o pozostałe czynniki warto zadbać.

Dobry sen i dieta to podstawa

Szczególnie duży wpływ na powstawanie zmarszczek ma prowadzenie zdrowego stylu życia. Jeśli wystarczająco dużo śpimy, dajemy naszemu ciału szansę na regenerację. To właśnie w czasie snu te procesy przebiegają we wzmożonym tempie. Osoby wypoczęte są też mniej podatne na stres, który również jest czynnikiem ryzyka zbyt wczesnego pojawiania się nieestetycznych bruzd na skórze. Jeśli chcemy poprawić stan swojej skóry za pomocą diety, warto zwrócić szczególną uwagę na dostępność niektórych produktów w codziennym menu. Powinny się w nim znaleźć kwasy omega w odpowiedniej ilości, białko pochodzące z różnych źródeł, witamina C, D, E, A, K, przeciwutleniacze i probiotyki. Z pewnością pomocny okaże się także beta-karoten, który znany jest ze swojego dobroczynnego wpływu na skórę.

Dodatkowe lektury:  Zmiany na paznokciach- przyczyny powstawania i jak im zaradzić?

Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

Dobry krem na zmarszczki pod oczami

Wybierając krem na zmarszczki pod oczami, zwróć uwagę na to, aby miał dobry, naturalny skład. Szukaj w nim przede wszystkim składników, takich jak:

– kwas hialuronowy – który naturalnie znajduje się w skórze. Daje spektakularne efekty w zakresie jej nawilżania i łagodzenia podrażnień. Świetny jako skuteczny krok profilaktyczny w celu przeciwdziałania pojawianiu się zmarszczek.

– naturalne oleje roślinne – które „zamkną” nawilżenie pod skórą, pomogą w odbudowie warstwy hydrolipidowej i poprawią elastyczność naszej skóry.

– retinol – jedna z najskuteczniejszych substancji przeciwzmarszczkowych dostępnych na rynku. To doskonała opcja w przypadku już istniejących, głębokich zmarszczek.

Kremy na zmarszczki pod oczami

Kremy na zmarszczki pod oczami są przeznaczone specjalnie do okolic oczu. Nie powinny jej zatem podrażniać, doprowadzać do powstawania liszajów czy innych niedoskonałości. Kremy na zmarszczki pod oczami delikatnie pielęgnują naszą skórę, zgodnie z jej potrzebami. Dobry krem przeciwzmarszczkowy pod oczy to taki, który jest dopasowany do użytkownika. Powinien zawierać składniki nawilżające, odżywcze i napinające delikatnie skórę. Właśnie takie kremy znajdują się w asortymencie marki Koi, która oferuje bogate, ekologiczne kosmetyki do twarzy i ciała.

Wszystkie kosmetyki Koi są pakowane w szklane opakowania i mają naturalne składy. Z pewnością spełnią wymagania najbardziej wymagających użytkowniczek!


Comments