Kiedy udać się do podologa?

Podolog jest lekarzem, a także specjalistą, który ma wymagane uprawnienia do diagnozowania chorób stóp. Przede wszystkim zajmuje się wadami w budowie, a także innymi schorzeniami, takimi jak halluksy. Może zalecić nam noszenie odpowiedniego obuwia ortopedycznego, ale również sprawi, że bolesność będzie znacznie mniejsza.

Kiedy należy udać się do podologa?

Podolog jest niezbędny w momencie, kiedy mocno odczuwamy bolesność podczas chodzenia. Można również zauważyć, że jedna stopa lub obie stopy źle się układają w butach. To spowodowane jest często wadliwą budową stóp, czasem też zbyt dużą wagą lub płaskostopiem. Jeśli często niszczymy buty w jednym miejscu to znak, że potrzebna jest rada podologa. Możliwe tez że podolog może przydać się nie tylko w wyeliminowaniu bólu, ale zdiagnozowaniu, czy nasz chód i budowa stopy jest prawidłowa. Podolodzy zajmują się również nieprawidłowościami związanymi z budową paznokcia, w tym wrastaniem paznokci u stóp. Mają odpowiednie kwalifikacje, by zmniejszyć bolesność i wyeliminować wrastający paznokieć, który może doprowadzić nawet do powstania martwicy w palcu. Również podolog powinien pomóc nam w pozbyciu się odcisków oraz modzeli przez tzw. pedicure podologiczny, który nazywany jest również leczniczym. Dzięki wycięciu modzeli oraz odcisków jest bardzo mała szansa, że problem powróci. Ważne, by robić to regularnie.

Podolog również ma odpowiedni sprzęt komputerowy, który pozwoli nam na poznanie naszej wady postawy oraz da możliwość wykonania specjalnie dopasowanej dla nas wkładki ortopedycznej. Dzięki niej znacznie zmniejszymy nacisk na daną część stopy, przez co również zmniejsza się ból oraz pogłębianie niewłaściwego ułożenia. Podolog pomaga w takich przypadkach, jak niestabilność kości śródstopia oraz płaskostopie, które bardzo często pojawia się u osób z dużą otyłością oraz nadwagą. Dzięki odpowiedniej dbałości o naszą postawę sprawimy, że ból w trakcie ruchu zmniejszy się. Podolog jest konieczny również w przypadku cukrzycy bądź problemów z paznokciami oraz skórą u stóp. Konieczna jest wizyta u podologa również w przypadku grzybicy paznokci.

Dodatkowe lektury:  Niezbędnik ratownika medycznego - co powinno się znaleźć w torbie medycznej?

Comments