Kilka słów o tym jak ważne są badania prenatalne.

Wiedza, którą dają badania prenatalne, jest bezcenna. Od zawsze wiadomo, że zapobieganie problemom jest dużo prostsze, niż naprawa za późno podjętego leczenia. Te badania pozwalają kobiecie i nienarodzonemu dziecku przygotować optymalne warunki do życia i rozwoju. Dają możliwość, jeżeli staje się to niezbędne, skutecznego i na czas rozpoczętego leczenia.

Dlaczego warto robić badania prenatalne ?

Wizyta w gabinecie ginekologicznym jest niesamowicie ważna w życiu każdej kobiety. Sprawy, z którymi przychodzimy do ginekologa, należą do najintymniejszego przeżyć. I powinny one zostać dodane na stałe do profilaktyki zdrowego trybu życia .Czas ciąży to szczególny okres gdy trzeba pamiętać o regularnych wizytach w gabinecie https://idealistgin.pl/testy-prenatalne/ . Pozwala one monitorować stan zdrowia przyszłej mamy i jej nienarodzonego dziecka. Profesjonalny gabinet rozbudzi zainteresowanie pacjentki i poczucie odpowiedzialności, w kierunku badań prenatalnych. W Polsce badanie te nie są często wykonywane, a ich skuteczność i pomoc w prawidłowym przebiegi ciąży jest słabo doceniana. Przecież każda mama powinna wiedzieć, czy rozwój jej maluszka przebiega prawidłowo. Nikt nie zakłada pesymistycznych wyników, jednak w przypadku komplikacji, wiedza jest kluczowa, by prawidłowo diagnozować i przystąpić do leczenia. Czym więc są badania prenatalne ? Badanie prenatalne to kontrola niepoczętego dziecka we wczesnym i późniejszym okresie ciąży, zastosowanie diagnostyki daję podgląd na rozwój płodu. W razie komplikacji USG prenatalne umożliwia dokładne i szybkie rozpoznanie, niekiedy też okazują się jedynym pomocnym rozwiązaniem.

W czym pomagają badania prenatalne i co wykrywa Veracity?

Diagnostyka prenatalna skupia się na badaniach prowadzonych z myślą o kobietach w ciąży i skupia się na otoczeniu ich opieką w czasie tych wyjątkowych miesięcy. Jednak nie wszystkie przyszłe mamy wrażają ochotę by przeprowadzić badanie prenatalne, co wynika głównie z niewiedzy. Współczesna medycyna wychodzi naprzeciw odpowiedzialnym i świadomym kobietą, chcącym wiedzieć o zdrowiu nienarodzonego dziecka jak najwięcej. To tej metodzie lekarze w idealistgin.pl są w stanie wykryć kilkadziesiąt wad i chorób płodu, z którymi dziecko może pojawić się na świecie. Są to: zespół Downa, fenyloketonuria, hemofilia, mukowiscydoza, rozpoznanie wady serca czy pozostałych układów. Kontrolne USG prenatalne daje wiedzę bezcenną, gdyż wiele z tych zaburzeń można z powodzeniem leczyć już w życiu płodowym. Badanie Veracity jest nowoczesnym nieinwazyjnym testem prenatalnym, całkowicie bezpiecznym dla przyszłej mamy i jej nienarodzonego dziecka. Test nie wymaga od kobiety szczególnego przygotowania, a do jego przeprowadzenie jest potrzebna niewielka ilość krwi ciężarnej i to wystarczy, by poddać analizie laboratoryjnej DNA dziecka. Jakie choroby wykrywa test Veracity? Test ten pomaga ujawnić zespół Downa, zespół Edwardsa, czy zespół Patau i jeszcze wielu innych chorób genetycznych.

Dodatkowe lektury:  Leczenie nadwagi w dietetyce klinicznej

Rodzaje badań prenatalnych.

Badania prenatalne podlegają klasyfikacji i są podzielone na inwazyjne i nieinwazyjne.

Wszelkie badania standardowe, które są wykonywane w okresie ciąży, zaliczamy do nieinwazyjnych. Należą do nich badania krwi, ale też USG prenatalne czy test Veracity. To one dostarczają podstawowej wiedzy, czy dziecko w brzuchu prawidłowo się rozwija. Drugim rodzajem są inwazyjne badania, wskazana często przy nieprawidłowych wynikach badań nieinwazyjnych. Jest to dalsza diagnostyka m.in. amniopunkcja, kordocenteza i fetoskopia.


Comments