Leczenie nadwagi w dietetyce klinicznej

Nadwagą nazywa się stan, w którym organizm zgromadził zbyt dużo tkanki tłuszczowej, proporcjonalnie do zapotrzebowania i wzrostu. Niestety, wraz z przybraniem znacznie na wadze wiąże się bardzo dużo problemów zdrowotnych, nie tylko skutkujących przeciążeniem organizmu, ale także prowadzących do między innymi chorób wewnętrznych. Aby skutecznie przeciwdziałać otyłości, warto skorzystać z usług polecanego dietetyka klinicznego, gdyż osoba ta dysponuje nie tylko wiedzą z zakresu żywienia, ale także medycyny.

Nadwaga – do czego prowadzi?

Nadwaga oraz otyłość są w obecnych czasach chorobami cywilizacyjnymi. Praktycznie co drugi Polak skarży się na nadprogramowe kilogramy. Niestety, zbyt duża masa ciała może doprowadzić do chorób związanych z układem krążenia, a także narządów wewnętrznych. Co istotne, otyłość powoduje również inne choroby cywilizacyjne, na przykład cukrzycę drugiego stopnia. W związku z tym należy jak najszybciej podjąć odpowiednią dietę, która pomoże zrzucić zbędne kilogramy i tym samym pozwoli cieszyć się pełnią życia.  

Kim jest dietetyk kliniczny?

Jest to osoba, która ukończyła studia medyczne oraz zna zasady leczenia dietetycznego osób chorych. W dietetyce klinicznej niezwykle istotne jest prawidłowe przeanalizowanie schorzenia pacjenta i napisanie dla niego odpowiedniej diety. 

Leczenie nadwagi

Leczenie otyłości lub nadwagi w dietetyce klinicznej polega przede wszystkim na przeprowadzeniu szeregu badań. Dietetyk zazwyczaj zleca osobie chorej wykonanie tak zwanego Food testu 40 oraz testów BETA, czyli badania płynów ustrojowych: krwi śliny i moczu. Po otrzymaniu wyniku dietetyk wraz z lekarzem analizuje wynik i na tej podstawie układa spersonalizowana dietę. Dzięki temu może dobrać odpowiedni jadłospis dostosowany do pracy poszczególnych narządów chorego zarówno wątroby, trzustki, układu hormonalnego, jak i immunologicznego. Co ciekawe, dietetyk kliniczny bardzo często identyfikuje tak zwany punkt blokady zdrowotnej, czyli najsłabsze ogniwo organizmu, na które będzie nakierowana dieta. W ten sposób działają lekarki i dietetyk kliniczna w Revitadiet.

Dodatkowe lektury:  Zabieg tlenoterapii – na czym polega i na jakie dolegliwości pomaga?

Dieta spersonalizowana w Revitadiet

Lekarki i dietetyk kliniczny w Revitadiet wnikliwie analizują stan zdrowia pacjenta i zapoznają się z wszystkimi, ważnymi informacjami, które zawarte są w ankiecie. Dzięki stworzeniu dopasowanej diety do potrzeb i preferencji pacjenta można doprowadzić do znacznego spadku wagi. Chory jest w stanie całkowicie wyleczyć się z otyłości. Zrzucenie nawet kilkudziesięciu kilogramów z dopasowaną dietą z Revitadiet jest naprawdę łatwe! Wystarczy jedynie stosować się do zaleceń, a w razie wątpliwości porozmawiać z lekarkami lub dietetyk kliniczną.

Osoby pracujące w Revitadiet mają ponad 15-letnie doświadczenie w zawodzie i pomogły już ponad 40 tysiącom zadowolonych pacjentów. Jeśli chcesz zatem zrzucić zbędne kilogramy i rozpocząć nowe życie bez choroby, koniecznie skontaktuj się z fimą Revitadiet.

Leczenie zarówno nadwagi, jak i otyłości jest dosyć trudne, ponieważ nie każdemu sprawdzi się zastosowanie zwykłej diety, dostępnej „od ręki”. Aby móc zdrowo i skutecznie zrzucić zbędne kilogramy, warto zdecydować się na kontakt z dietetykiem klinicznym. Pracownice Revitadiet personalizują dietę każdemu pacjentowi, przeprowadzając z nim wnikliwy wywiad, a także zlecając wykonanie szeregu badań. Dzięki temu jesteś w stanie zrzucić nawet kilkadziesiąt kilogramów.


Comments