Na czym polega oxybrazja?

Twoja cera jest poszarzała, zmęczona, brakuje jej nawilżenia, a może zmagasz się z trądzikiem i zaskórnikami? Jeśli dokucza Ci choć jedna z tych przypadłości, rozwiązaniem może okazać się oksybrazja. To jeden z zabiegów, które pomoże odzyskać dobrą kondycję skóry i pozbyć się wielu niedoskonałości. Na czym dokładnie polega oxybrazja i jakie efekty możesz uzyskać dzięki niej? Sprawdź szczegóły!

Jak przebiega oxybrazja? Czy jest bezpieczna?

Oxybrazja to jeden z zabiegów, który polega na mechanicznym złuszczaniu martwych komórek naskórka. Do tego celu wykorzystuje się strumień soli fizjologicznej pod ciśnieniem, a przy jego pomocy dochodzi do aplikacji tlenu. Głowica urządzenia nie dotyka obszaru ciała poddawanego zabiegowi, ale jest przykładana w konkretnej odległości. 

Podczas procedury rozszerzają się przestrzenie międzykomórkowe i następuje wprowadzenie składników odżywczych. W czasie zabiegu pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych, a jedynie uczucie chłodu. Oxybrazja jest wykonywana nie tylko na twarzy, ale także na innych partiach ciała. To jedna z metod stosowanych do leczenia łuszczycy oraz redukcji cellulitu.

Jakie efekty uzyskuje się po oxybrazji?

W jakim celu wykonywana jest oxybrazja? Efekt to przede wszystkim dotlenienie i oczyszczenie skóry. Podczas zabiegu usuwane są zaskórniki i zrogowaciałe komórki naskórka. W rezultacie skóra staje się:

  • nawilżona,
  • odświeżona,
  • rozjaśniona.

Oksybrazję wykonuje się w określonych odstępach czasowych, uzależnionych od indywidualnych cech pacjenta i potrzeb jego skóry. Regularne zabiegi przyczyniają się do pobudzenia syntezy włókien kolagenu i elastyny, co w rezultacie oznacza spłycenie powierzchownych zmarszczek. Skóra staje się bardziej elastyczna, a jej bariera naskórkowa wzmocniona.

Dodatkowe lektury:  Probiotyki w produktach roślinnych

Oksybrazja – dla kogo jest ten zabieg?

Oxybrazja dedykowana jest przede wszystkim osobom, których  skóra jest szara i zmęczona, a także :

  • potrzebują dogłębnego oczyszczenia cery,
  • zmagają się z trądzikiem,
  • mają blizny potrądzikowe, przebarwienia.

Kolejnym wskazaniem jest niedostateczny poziom nawilżenia, odżywienia, brak jędrności, a także cellulit i rozstępy.

Ważną informacją jest, że oksybrazja to zabieg odpowiedni i bezpieczny dla każdego rodzaju skóry. Nie ma przeciwwskazań, aby poddały mu się osoby posiadające cerę wrażliwą, naczyniową lub trądzikową. Nie zmienia to faktu, że nie każdy może skorzystać z tego dobroczynnego zabiegu. Wykluczeni są ci, którzy mają otwarte rany lub ropne stany zapalne skóry, niedawno byli poddawani zabiegom chirurgicznym, a także osoby z nowotworami skóry.

Chcąc mieć pewność, że nawet bezinwazyjny zabieg, jakim jest oxybrazja, zostanie przeprowadzony po odpowiedniej kwalifikacji i zgodnie ze standardami bezpieczeństwa, warto umówić się na wizytę w zaufanym miejscu. Jednym z nich jest https://instytutcosmedic.com/ w Bydgoszczy. To gabinet, w którym każdy pacjent trafia pod opiekę specjalistów i czuje się zaopiekowany. Eksperci zajmują się oceną wskazań i prowadzeniem wszystkich zabiegów – dobierają skuteczne metody i dbają o komfort swoich pacjentów.


Comments