Pieluchomajtki – pomoc przy nietrzymaniu moczu

Borykasz się z nietrzymaniem moczu? Problem stał się tak uciążliwy i wstydliwy, że przekładasz spotkania z bliskimi, by zostać w domu? Nie musisz już tego robić! Jest sposób na zdrową skórę i odpowiednie zabezpieczenie przed przeciekaniem – to pieluchomajtki. Produkt jest dostępny w różnych rozmiarach i poziomach chłonności.

Pieluchomajtki a majtki chłonne dla dorosłych

Niestety wśród osób starszych dość powszechną przypadłością staje się nietrzymanie moczu. Jeśli zatem zauważymy tę dolegliwość u osób w podeszłym wielu z naszego otoczenia, to nie powinniśmy bagatelizować tego wstydliwego dla wielu seniorów problemu. Wielu z nich nie mówi o tym nikomu, nawet lekarzowi. Co zrobić, by im pomóc? Kiedy sięgnąć po pieluchomajtki bądź inne środki zapewniające ochronę i idealny komfort?

Zanim jednak zaczniemy od wyboru odpowiednich środków niwelujących przykre skutki nietrzymania moczu, zacznijmy od wyjaśnienia, czym dokładnie NTM się objawia. Nietrzymanie moczu to jego mimowolny wyciek, a przyczyny tej dolegliwości mogą być różne. Jednak najczęściej oscylują one wokół zaburzeń i chorób w obrębie układu moczowego (m.in. zapalenia, infekcji pęcherza), jednak nie tylko. Również w chorobie Alzheimera problem nietrzymania moczu jest dość częstą sytuacją, ponieważ zaburzenia neurologiczne sprzyjają rozwojowi NTM. Wyróżniamy też wysiłkowe nietrzymanie moczu, przy którym niekontrolowany wyciek następuje podczas próby podniesienia czegoś ciężkiego, kichnięcia czy ataku śmiechu. Z powodu wysiłkowego NTM cierpią przede wszystkim kobiety z osłabionymi mięśniami dna miednicy, u których cewka moczowa nie jest wystarczająco mocno zaciskana. Wtedy zazwyczaj moczu nie wycieka zbyt wiele, więc pieluchomajtki nie zawsze są potrzebne, często wystarczą wkładki.

Dodatkowe lektury:  Jak najszybciej uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot?

Jak reagować na nietrzymanie moczu?

Gdy przyjdzie nam zmierzyć się z nietrzymaniem moczu, nie można się poddawać – trzeba działać. Co zrobić w pierwszej kolejności? Należy udać się z taką osobą na konsultację medyczną i postępować zgodnie z zaleceniami specjalisty. Warto pamiętać, że pomoc przy nietrzymaniu moczu powinniśmy zapewnić sobie bądź bliskim na wielu płaszczyznach. Możemy sięgnąć po specjalistyczne produkty higieniczne, które zapewnią ochronę przed wilgocią i zniwelują nieprzyjemny zapach. Jednym z takich produktów są pieluchomajtki marki TENA. Są one idealnie dopasowane do anatomii danej osoby, a ich noszenie nie wywołuje dyskomfortu i gwarantuje suchość, a także bezpieczeństwo dla skóry. Warto o tym pamiętać, ponieważ wrażliwa skóra okolic intymnych szybko ulega podrażnieniom mogącym przerodzić się w poważne stany zapalne.

Jakie jeszcze zalety mają pieluchomajtki? Ich noszenie rozwiązuje też problem nietrzymania moczu w nocy u osób starszych. Pieluchomajtki są gwarancją spokojnego snu i zapobiegną zmoczeniu łóżka. Kiedy warto po nie sięgnąć? Po pieluchomajtki warto sięgnąć, gdy stopień nietrzymania moczu jest klasyfikowany jako średni, ciężki bądź bardzo ciężki – gdy w niekontrolowany sposób pęcherz jest opróżniany w całości.


Comments