Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – czy warto je wykupić?

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków. Dotyczy to także osób zatrudnionych na umowę o pracę, które objęte są podstawową opieką medyczną. Jakie korzyści wiążą się z wykupieniem polisy zdrowotnej? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w dalszej części tekstu.

Polisa zdrowotna – co to takiego?

W sytuacji, kiedy bezzwłocznie musimy odwiedzić lekarza specjalistę, czas odgrywa niezwykle istotną rolę. Pacjenci korzystający ze standardowego ubezpieczenia zdrowotnego muszą odczekać swoje w długich kolejkach, w przychodniach Narodowego Funduszu Zdrowia. W tym wypadku do wyboru mamy dwie opcje – udanie się do prywatnego gabinetu lekarskiego bądź wykupienie polisy zdrowotnej, dzięki której uzyskamy dostęp do najlepszych specjalistów z dedykowanym palcówek medycznych.

Polisa zdrowotna to pewnego rodzaju ubezpieczenie, które w ramach stałej opłaty umożliwia nam korzystanie z bezpłatnej i co najważniejsze szybkiej pomocy lekarskiej. Jest to niezwykle korzystne i opłacalne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się nie tylko w sytuacji, kiedy dopada nas zwyczajne przeziębienie lub grypa. Polisa zdrowotna to także ogromny ratunek dla osób zmagających się z poważnymi problemami zdrowotnymi, w wyniku czego wymagają oni natychmiastowej konsultacji z lekarzem specjalistą. Pamiętaj o tym, że skuteczne postawienie diagnozy oraz natychmiastowe rozpoczęcie leczenia, jest gwarancją szybkiego powrotu do zdrowia i pełni sił.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – jak wybrać najlepsze?

O czym już wspominaliśmy, polisa zdrowotna zapewnia szeroki dostęp do lekarzy specjalistów bez konieczności posiadania skierowania, zwiększając tym samym komfort leczenia. Z jakich usług mogą skorzystać osoby posiadające prywatne ubezpieczenie zdrowotne? Są to między innymi konsultacje lekarskie dla dzieci i dorosłych, specjalistyczne zabiegi ambulatoryjne, zabiegi szpitalne, diagnostyka obrazowa, ambulatoryjne zabiegi pielęgniarskie, szczepienia przeciwko grypie dla osób dorosłych itp. A wszystko to dostępne od ręki, bez czekania w długich kolejkach!

Dodatkowe lektury:  Czerniak oka - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

SIGNAL IDUNA to jedna z firm ubezpieczeniowych, która oferuje swoim klientom niezwykle atrakcyjne pakiety ubezpieczeń zdrowotnych. Rozważając możliwość wykupienia polisy zdrowotnej, należy mieć świadomość tego, że zakres świadczonych usług zależny jest od wybranego wariantu ubezpieczenia, który z kolei dostosowywany jest do naszych indywidualnych potrzeb.


Comments