Psychoterapia online

Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z skutecznej psychoterapii, w celu poprawienia komfortu życia oraz wyjścia z depresji. Codzienna ilość obowiązków w pracy, zła atmosfera między współpracownikami, ale też niepowodzenia w życiu prywatnym, mogą przyczynić się do pogorszenia samopoczucia. Nie każdy jednak chce lub też może korzystać z usług stacjonarnych. Warto w takiej sytuacji zdecydować się na psychoterapię online. Co należy wiedzieć o tej formie terapii? Czy rzeczywiście jest ona skuteczna? Zachęcamy do lektury.

Psychoterapia – czym jest? 

Psychoterapia to popularna metoda leczenia schorzeń i nieprawidłowości, dotyczących ludzkiej psychiki. W zależności od stopnia nasilenia, stosuje się różne metody leczenia oraz terapię skoncentrowaną na określonych rozwiązaniach.

Kiedy warto umówić się na psychoterapię? 

Choć powszechnie przyjęło się, że wyłącznie osoby, które zmagają się z poważną depresją, mogą korzystać z psychoterapii, nie jest to oczywiście prawdą. Sporo osób, które postanawia umówić się na wizytę u psychoterapeuty, doświadcza nieprzyjemnych sytuacji w swoim miejscu pracy. Można do nich zaliczyć, np. poczucie niedocenienia przez szefa, odsunięcie ze stanowiska, nieadekwatną do umiejętności płacę, która przekłada się na niskie poczucie własnej wartości, a także złą atmosferę w firmie. 

Psychoterapia online – dlaczego warto? 

Choć psychoterapia online nie jest nową formą przeprowadzania sesji, spopularyzowała się najbardziej w okresie pandemicznym, gdy nie mogliśmy wychodzić z domu. 

Dodatkowe lektury:  Bezbarwny mocz - czy to źle ? Jakie są przyczyny przezroczystego moczu

Obecnie, gdy w większości przypadków możemy normalnie pójść do psychoterapeuty, coraz więcej osób decyduje się jednak na skorzystanie z formy online. Czy tego typu terapia jest skuteczna? Oczywiście, jest w pełni tak samo dobra jak terapia przeprowadzona w gabinecie.

Wiele osób docenia jednak spotkania online z psychoterapeutą, ponieważ dzięki nim mogą poczuć się nieco pewniej na psychoterapii. Rozmowę ze specjalistą mogą odbywać z własnego domu lub też miejsca przyjaznego, dodatkowo, oszczędzają też czas, który musieliby przeznaczyć na dojazdy.

Psychoterapia online – pomoc specjalistów 

Osoby, które niepewnie czują się na swoim stanowisku, są niedoceniane lub wręcz doświadczają przemocy w swoim miejscu pracy i chciałyby skorzystać z usług rozmowy z psychoterapeutą online, mogą zgłosić się do firmy HearMe. Bez problemu można umówić się, nawet anonimowo, na sesję telefoniczną, skorzystać z formy wideo lub też porozmawiać na czacie z psychoterapeutą. W firmie HearMe pracują specjaliści z dużym doświadczeniem, a także odpowiednimi uprawnieniami, które pozwalają im świadczyć usługi na najwyższym poziomie. 

Indywidualna sesja z psychoterapeutą pozwala spojrzeć na problem z nieco innej strony, a także pomaga podjąć odpowiednie kroki osobom zmagającym się z trudnościami, między innymi w pracy. Szukając sprawdzonych usług psychoterapeutycznych, warto skorzystać z oferty firmy HearMe. Możesz zdecydować się na rozmowę z psychoterapeutą w formie online, nawet anonimowo lub też umówić się na wideorozmowę. Psychoterapia online jest świetną formą przeprowadzania sesji, skierowaną przede wszystkim dla osób, które z jakichś względów nie mogą lub też nie chcą korzystać z gabinetów stacjonarnych.

Dodatkowe lektury:  Jak znaleźć dobrego dentystę?


Comments