Witamina D3 tak ważna szczególnie w okresie jesienno-zimowym

Przykład Witaminy D jest potwierdzeniem tego, co jest tak znane od dawna. Aktywność fizyczna i ruch oraz dobrze dobrana dieta to podstawy prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zapewnienie ruchu na świeżym powietrzu, z dostępem do promieni słonecznych jest ogromnie ważne. To właśnie słońce i jego promienie zapewniają nam źródło witaminy D3.

Niedobory witaminy D3.

Nasz organizm powinien być samowystarczalny i całkowicie zapewnić sobie ilość witaminy, jaką potrzebuje. Niestety w zdecydowanej większości przypadków mamy do czynienia z niedoborami. Witamina D jest jedną z kluczowych substancji, gwarantujących prawidłowy rozwój i zdrowie człowieka.

Witamina D istnieje w dwóch formach:

  • Witamina D2 – występuje w grzybach i organizmach roślinnych.
  • Witamina D3– wytwarzana w organizmie w wyniku syntezy skóry pod wpływem styczności z promieniami słonecznymi. Występuje w organizmach zwierzęcych.

Dla człowieka najistotniejszym źródłem witaminy D jest światło słońca. Paradoksalnie, mimo że organizm człowieka jest w stanie dostarczyć sobie tej substancji samodzielnie, jej niedobory są najczęstsze. Właściwy poziom witaminy D w organizmie ma tylko co 10 osoba. Dlatego pomóc może nam suplementacja.

Gdzie znajdziemy najlepszej jakości witaminę D3?

Jeśli nie możemy korzystać ze słońca, ze względu na brak czasu lub pogoda nam nie pozwala, powinniśmy wspomóc się dietą. Tłuste ryby są głównym źródłem witaminy D, masło, żółtko oraz produkty mleczne. Zapotrzebowanie organizmu w witaminę D poprzez dietę może być pokryte tylko częściowo. Wchłanianie z pożywienia jest na bardzo niskim poziomie. Tak naprawdę najskuteczniejszą metodą na dostarczenie odpowiednich dawek organizmowi jest suplementacja witaminy najlepszej jakości o świetnej przyswajalności.  Produktem, który może znacznie poprawić nasze zdrowie jest Witamina d3 firmy Swanson. Sklep Swanson posiada w swojej ofercie produkt bardzo wysokiej jakości.

Dodatkowe lektury:  Cielęcina ekologiczna czy przemysłowa – którą wybrać?

Jak pokazują badania, największą przyswajalnością cechują się te preparaty, które w składzie mają cholekalcyferol, czyli wyizolowaną z lanoliny witaminę D3. Dzięki temu Witamina D3 Swanson ma o 90% lepszą wchłanialność niż inne rodzaje suplementów. Cholekalcyferol powstaje w lanolinie pozyskiwanej z owczej wełny w procesie oczyszczania. Witamina D podobnie jak w naszej skórze, powstaje pod wpływem słońca. Jest to produkt najlepiej przyswajalny przez człowieka.

Jakie witamina D3 ma właściwości?

Witamina ta ma tak ogromny wpływ na organizm ludzki, że przez wielu nazywana jest ” Hormonem witaminowym”. Większość tkanek w organizmie człowieka potrzebuje witaminy D. Niedobory są częstą przyczyną chorób układu pokarmowego czy krwionośnego.

Do jej podstawowych właściwości zaliczyć należy:

  • Dzięki odpowiedniemu poziomowi dobrze funkcjonuje układ odpornościowy.
  • Buduje i utrzymuje w dobrej kondycji kości i mięśnie.
  • Pomaga wchłaniać fosfor i wapń
  • Działa przeciwzapalnie
  • Ma wpływ na układ kostny i zdrowie zębów.
  • Chroni i stymuluje układ nerwowy.

Witamina tak ważna szczególnie w okresie jesienno- zimowym.

W okresie, kiedy dni są krótkie i ilość światła słonecznego, jaka do nas trafia jest zbyt mała, by pomóc nam w samodzielnej produkcji witaminy D ważna jest jej suplementacja. Zalecane jest suplementowanie witaminy w okresie od jesieni do wiosny, czyli od października do marca. Wtedy promienie słoneczne są najsłabsze. Niektóre osoby ze względu na tryb życia, jaki prowadzą, powinny korzystać z suplementu cały rok.

Preparat Witamina D3 Swanson zapewnia całodzienną porcję zapotrzebowania na witaminę. Ważne jest, aby suplementację dopasować do potrzeb każdej osoby indywidualnie. Dopasować do stanu zdrowia, wieku, masy ciała. Istotna, jest informacja o wykonywanym zawodzie, ile czasu człowiek spędza na dworze. W przypadku kobiet ciąża i laktacja będzie okresem o większych potrzebach organizmu na substancję. U dorosłego człowieka zapotrzebowanie na witaminę D to dziennie ok. 1000IU, jeśli osoba ta nie ma dużych niedoborów. U dzieci witamina D, jest stosowana od pierwszych dni życia. Dzięki odpowiedniemu stężeniu, tej substancji w organizmie dziecka, można przeciwdziałać krzywicy. Starsi ludzie ze względu na szereg schorzeń w obrębie układu krwionośnego, powinni pobierać witaminę D w charakterze suplementu przez cały rok.


Comments