Ziemista cera po zimie – jak sobie z nią poradzić?

Naturalna jasnoróżowa lub brzoskwiniowa cera jest symbolem młodości, piękna i zdrowia. Po zimie często jednak cera traci swój naturalny odcień. Oprócz tego wygląda na zmęczoną, traci swoją jędrność, gładkość, świeżość. To, dlatego w pierwszych dniach wiosny, warto zadbać o rewitalizację cery. Pomogą w tym kosmetyki takie jak kremy i sera do twarzy, a także maseczki. Ważnym kosmetykiem pielęgnacyjnym jest też peeling. Jaki stosować na ziemistą cerę?

Ziemista cera, czyli jaka?

Ziemista cera to skóra pozbawiona blasku, szara, blada, z widocznymi oznakami zmęczenia. Często pojawiają się na niej niedoskonałości, nierówności naskórka oraz przebarwienia. Przy ziemistej cerze pojawiają się też cienie pod oczami. Do tych wszystkich objawów dochodzi jeszcze suchość i nadwrażliwość naskórka. Jednym zdaniem szara cera wygląda tak, jakby była chora i bardzo osłabiona. Przyczyn jej pojawiania się jest bardzo dużo. Może ona towarzyszyć chorobom np. nerek, zatruciom pokarmowym, patologiom układu pokarmowego, dysfunkcją tarczycy. O wiele częściej jednak szara cera wynika z przyczyn niezwiązanych ze zdrowiem, czyli złych nawyków (nadużywanie alkoholu, palenie papierosów, narkotyki), chronicznego braku snu, stresu, zmian związanych z wiekiem.

Jak poprawić koloryt cery ziemistej?

Poprawa kolorytu cery i zlikwidowanie jej ziemistego odcienia wcale nie jest takie trudne. Wystarczy sięgnąć tylko po odpowiednie kosmetyki. Tym obowiązkowym jest dostosowany na perfumeria.pl/collections/pielegnacja-twarz-peelingi-do-twarzy peeling do twarzy, a także maseczki rozświetlające cerę. Jak działają te kosmetyki i jak ich używać?

Dodatkowe lektury:  Pielęgnacja włosów - jak dbać o włosy, by były zdrowe i piękne?

Walkę z ziemistym kolorem cery warto rozpocząć od regularnego wykonywania peelingów. Wynika to z tego, że ziemista cera pojawia się, wtedy, gdy na twarzy gromadzi się warstwa martwych komórek. Blokują one przebicie się tych nowych, a także zatykają pory i zanieczyszczają skórę. Sprawia to, że cera staje się matowa i o nie wyrównanym kolorycie. Walczyć z tym można za pomocą regularnie wykonywanego peelingu.

Zabieg należy powtarzać 1-2 razy w tygodniu. Jego zadaniem jest złuszczanie martwego naskórka i oczyszczanie twarzy. Takie właściwości mają zarówno peelingi wykonywane samodzielnie domowymi sposobami, jak i te drogeryjne. Do twarzy powinno się stosować te enzymatyczne lub drobnoziarniste.

Dobrym sposobem na ziemistą cerę są też maseczki. Wiele z nich można przygotować samemu. Jeśli nie jesteś fanką domowych kosmetyków, to w drogeriach szukaj tych nawilżających i rozświetlających. Zawierają one m.in. kwas hialuronowy, aloes, awokado.


Comments