Zioła na potencję – czy warto je stosować?

Problemy z potencją dotykają coraz więcej osób. Oczywiście przyczyn tego stanu rzeczy może być bardzo wiele, natomiast w sporej części przypadków źródłem problemu jest niehigieniczny tryb życia. W takim przypadku (i nie tylko w tym) warto więc w pierwszej kolejności sięgnąć po zioła na potencję.

  1. Dlaczego zioła i naturalne suplementy?
  2. Nie zwlekaj – działaj
  3. Po jakie zioła sięgnąć na poprawę erekcji?

Dlaczego zioła i naturalne suplementy?

Zanim zaczniesz szukać bardziej zaawansowanych sposobów na poprawę erekcji i eliminację problemów pojawiających się podczas stosunku, wypróbuj najpierw środki ziołowe. Przede wszystkim są one znacznie bezpieczniejsze, właściwie nie mogą ci zaszkodzić (choć w nadmiarze oczywiście szkodzi wszystko). W przypadku innego rodzaju środków nigdy nie masz pewności, co znajduje się w tabletce i czy jej składniki napewno ci nie zaszkodzą.

Ziołowe tabletki, napary z ziół bardzo często zalecane są także przez specjalistów jako terapia wspomagająca lub zapobiegająca problemom z erekcją. Oczywiście większość osób skarżących się na tego typu problemy jest po 45. roku życia, natomiast coraz częściej na tego typu dyskomfort skarżą się również młodsi. Źródłem problemów w przypadku mężczyzn jest często niski poziom testosteronu, a także przewlekły stres, otyłość, problemy z krążeniem. W sporej części przypadków zioła mogą więc pomóc na zaburzenia potencji, a jednocześnie przyczynić się do poprawy kondycji całego organizmu.

Nie zwlekaj – działaj

Problemy z potencją, spadek popędu seksualnego, a także brak ochoty na seks to kwestie, które bardzo często przyczyniają się do problemów w związku, a w najgorszym przypadku do jego rozpadu. Seks jest bardzo ważnym elementem każdego związku, jest jednym ze sposobów tworzenia i cementowania relacji. Problemy z tej sferze życia mogą się więc negatywnie odbijać na wszystkich pozostałych. Tym bardziej więc, jeśli obserwujesz u siebie pierwsze sygnały problemów z erekcją, sięgnij po środki naturalne. Wiele z nich może ci pomóc, jeśli przyczyną problemów z potencją jest chroniczne zmęczenie, stres, brak odpoczynku, a także wynikające stąd m.in. zaburzenia hormonalne.

Dodatkowe lektury:  Prezerwatywy jako skuteczny środek antykoncepcji - Maksymalna satysfakcja i pełne bezpieczeństwo

Po jakie zioła sięgnąć na poprawę erekcji?

Na rynku dostępnych jest obecnie bardzo wiele różnego rodzaju ziół i naturalnych preparatów na erekcję, np. http://izielnik.pl/ziola-na-potencje-i-libido. Jest to najmniej kilka podstawowych ziół, które warto wypróbować:

  • korzeń maca – ważny składnik leków na potencję; regularnie przyjmowany bardzo pozytywnie wpływa na libido (nie tylko męskie, lecz także kobiece), znacznie ułatwia erekcję; jego dodatkowym plusem jest także to, że pozytywnie wpływa na ruchliwość plemników (wykorzystuje się go więc przy leczeniu niektórych typów niepłodności)
  • żeń-szeń – można sięgać zarówno po korzeń jak i liście; w obu częściach znajdują się ginsenozydy, które zwiększają syntezę tlenku azotu niezbędnego do zajścia erekcji; nie bez powodu żeń-szeń od wieków uznawany jest za jeden z najważniejszych afrodyzjaków;
  • lubczyk – zioło bardzo niepozorne, a mające ogromnie pozytywne właściwości dla ludzkiego organizmu; zawiera bowiem substancje wpływające na rozszerzenie naczyń krwionośnych; dla osiągnięcia stanu pobudzenia seksualnego poszerzenie naczyń to warunek konieczny;
  • miłorząb – działa podobnie jak lubczyk, substancje z nim zawarte pobudzają krążenie przez co ułatwiają osiągnięcie stanu pobudzenia, jak i samą erekcję.

To oczywiście tylko kilka podstawowych składników naturalnych ziół na potencję. W różnego rodzaju naparach i suplementach często się je ze sobą łączy.


Comments