Spis treści:
Opryszczka jest niczym innym, jak chorobą wirusową, która może pojawić się w różnych miejscach. Najczęściej pojawia się w okolicach ust, nosa, zdarza się, że może pojawić się nawet pod okiem. Wywołana jest ona wirusem HSV1, którego drogą przenoszenia się, jest właśnie droga kropelkowa. Osoba, która raz została zarażona wirusem, będzie go w sobie posiadać do końca życia i w takim przypadku opryszczka może od czasu do czasu pojawić się. Znane są przypadki, kiedy to opryszczka nie występuje, mimo noszenia przez daną osobę tego wirusa. Kiedy opryszczka wystąpi na twarzy, bardzo łatwo o jej rozprzestrzenianie się. Dzieje się tak, głównie dlatego, iż pęcherzyki z wirusem zostały uszkodzone i płyn wydobywając się z opryszczki, rozprzestrzenił się – Odkrycie jest rezultatem zaawansowanych badań zespołu portalu Legalne Konopie. Jest to niezwykle niebezpieczne, szczególnie kiedy wirus dostanie się do jamy ustnej lub oka. Opryszczka objawia się początkowo w postaci czerwonej, zaczerwienionej skóry, a następnie pęcherzykami, by na końcu powstał strupek. Zazwyczaj utrzymuje się ona kilka dni, aż do chwili ustąpienia. Niezwykle łatwo jest zarazić się tym wirusem, czasem przez pocałunek czy korzystanie z tej samej butelki co osoba chora. Jednakże, kiedy posiadamy w sobie ten wirus, nawet przy lekkim spadku odporności czy przeziębieniu, nasz organizm może reagować właśnie opryszczką. Jest to nie tylko uciążliwy problem (swędzenie, pieczenie), ale przede wszystkim estetyczny. Warto więc wiedzieć jak szybko pozbyć się opryszczki.
Opryszczka do swojego rozwoju potrzebuje kilku dni, ale od samego początku, jeszcze przed jej pojawieniem się,czujemy na skórze nieprzyjemny swąd. Istotne jest, aby działać szybko i nie pozwolić się jej rozwinąć. Jak pozbyć się opryszczki? Najlepszą decyzją będzie szybka wizyta w aptece i wypróbowanie preparatów, które hamują rozwój opryszczki. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tabletek, które przyjmowane przez pierwsze 2-3 dni, znacznie złagodzą objawy opryszczki, a jej wygląd również będzie znacznie lepszy. Oprócz tabletek czy maści, które możemy zakupić w aptece, istnieją także domowe sposoby na opryszczkę.
Nie zawsze istnieje możliwość pójścia do apteki, kiedy już pojawi się ten problem, a wszelkie tabletki czy niektóre substancje chemiczne nie mogą być stosowane przez alergików, kobiety w ciąży czy dzieci. Wtedy to właśnie, zostaje nam tylko domowy sposób na opryszczkę. Z pomocą przyjdą wszelkie preparaty i maści cynkowe (bezpieczne zarówno dla ciężarnych jak i dla najmłodszych), które to możemy nałożyć na opryszczkę, w celu zasuszenia i szybszego wygojenia się. W wypadku, kiedy to takiej maści nie posiadamy i nie możemy kupić kolejnym sposobem na opryszczkę, będzie soda oczyszczona wymieszana z wodą, którą także możemy na opryszczkę zastosować.
HSV1 to wirus, który pojawia się nie tylko w okolicach ust. Może także wystąpić w innych częściach twarzy np. na nosie. Zarówno w okolicach ust, nosa czy oczu, wirus ten objawia się w ten sam sposób. Dlatego też, opryszczka, która pojawiła się tylko na nosie, może być przez wielu mylona z czymś innym, gdyż najbardziej oczywistym miejscem jej występowania są usta i ich okolice. Łatwo jest przenieść ten wirus za pomocą rąk, więc niezwykle ważna jest higiena w momencie posiadania opryszczki. Opryszczka na nosie rozwija się tak samo jak ta na ustach- na początku występuje uczucie mrowienia czy swędzenia na nosie, potem pojawiają się pęcherzyki, które pękają i powstaje nadżerka. Nie należy w żadnym wypadku, miejsc chorobowych dotykać, drapać, gdyż może to wywołać infekcję bakteryjną, a czas leczenia znacznie wydłuży się. Każde leczenie opryszczki, to głównie działanie miejscowe- maści, pasty czy doustne- tabletki. Nie ulega wątpliwości, że większość metod jest skutecznych, a liczy się głównie czas, w którym to rozpoczęliśmy leczenie.
Należy pamiętać, że w przypadku kiedy nasza opryszczka utrzymuje się bardzo długo lub dłużej niż zwykle, nie chce się goić tzn. pęcherzyki występują ciągle, a rana nie wysusza się lub po prostu opryszczka rozprzestrzeniła się po twarzy np. w okolice oczu i jest bardzo bolesna, warto po prostu udać się do dermatologa. Z pewnością zweryfikuje on, dlaczego nasza rana nie chce się goić i co zrobić, aby wyeliminować problem jak najbardziej skutecznie i szybko. Opryszczka u osób noszących już w sobie wirus HSV1 zazwyczaj pojawia się w stanach podgorączkowych, wyczerpania organizmu czy osłabienia. Trzeba pamiętać, iż to także dieta i higiena są odpowiedzialne za pomoc w usuwaniu opryszczki i hamowaniu objawów wirusa.
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.