Niezbędnik ratownika medycznego – co powinno się znaleźć w torbie medycznej?

Gotowy zestaw ratownictwa medycznego to zestaw, który powinien być możliwie jak najbardziej uniwersalny i praktyczny. To elementy, które są niezwykle istotne w przypadku pracy ratownika mającego pod ręką tylko to, co aktualnie znajduje się w jego torbie. Sprawdź, co powinno się w niej znaleźć.

Standardowy zestaw ratownictwa medycznego

W ostatnim czasie zostały uaktualnione przepisy z 2013 roku określające to, co powinno znaleźć się w podstawowym wyposażeniu torby medycznej. Obecna lista opracowana przez Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy została nieco wydłużona i obejmuje między innymi elementy umożliwiające:

  • Zabezpieczenie i przywrócenie drożności dróg oddechowych
  • Prowadzenie oddechu kontrolowanego lub wspomaganego oraz tlenoterapii
  • Unieruchomienie złamań oraz podejrzeń złamań i zwichnięć
  • Zapewnienie komfortu termicznego 
  • Tamowanie krwotoków i opatrywanie ran
  • Opatrywanie oparzeń

To tylko głównie kategorie, do których przypisanych jest po kilka lub kilkanaście różnych sprzętów. Możesz sobie wyobrazić, że finalnie otrzymujemy dość długą listę rzeczy, które ratownik musi mieć przy sobie. Oczywiście wiąże się to z tym, że każde jego wezwanie jest nieco inne i za każdym razem musi stawić czoła innemu przypadkowi medycznemu. Przy tylu różnorodnych akcesoriach ważne jest nie tylko ich posiadanie, ale także odpowiednie usystematyzowanie, tak aby w razie potrzeby nie trzeba było szukać długo potrzebnego sprzętu. Tutaj z pomocą przychodzą praktyczne torby i plecaki, które wyposażone są w gotowy zestaw ratownictwa medycznego dostępny w sklepie czarmed.pl

Plecak PSP R1

Plecak psp r1 to tak naprawdę praktyczny zestaw składający się z dwóch oddzielnych plecaków, które mogą być używane zarówno oddzielnie jak i w zestawie. Dodatkowo, po rozpięciu mogą zostać ułożone w literę “L”, co znacznie ułatwia dostęp do każdej saszetki znajdującej się w środku. Każda z nich posiada dodatkowe systemu ułątwiające segregowanie w postaci gumek, kieszonek czy uchwytów. Dzięki temu cały sprzęt jest na swoim miejscu. 

Dodatkowe lektury:  Jakie wyróżnia się powody częstych oraz luźnych stolców?

Torba medyczna R1

Dla osób, które wolą klasyczne rozwiązania dostępna jest w naszym sklepie torba medyczna r1. Posiada ona takie same rozwiązania ułatwiające utrzymanie sprzętu na swoim miejscu, co plecak i podobne wyposażenie. Każdy zestaw jest modułowy, więc może zostać dostosowany do potrzeb danej sytuacji. Wszystkie oferowane przez nas produkty powstały z wysokiej jakości materiału PLAN, a do szycia zostały zastosowane mocne nici rdzeniowe. Jesteśmy pewni, że dzięki temu asortyment posłuży przez długi czas. 


Comments