Jak skutecznie radzić sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry

Pieluszkowe zapalenie skóry to jedno z najczęstszych schorzeń wieku niemowlęcego. Zwykle objawia się w postaci bolesnych zmian skórnych o charakterze wyprysku, które pojawiają się na pośladkach maluszka. Główną przyczyną tych nieprzyjemnych dolegliwości jest zbyt długi kontakt pupy dziecka z mokrą pieluszką. Przylega ona ściśle do skóry niemowlęcia i ją podrażnia. Dodatkowo może powodować także otarcia, które również przyczyniają się do powstania stanu zapalnego. Na szczęście są sposoby, aby chronić skórę dziecka przed bolesnymi zmianami. Sudocrem to preparat, który skutecznie im zapobiega, ale także efektywnie je leczy!

Najczęstsze objawy pieluszkowego zapalenia skóry

Objawy pieluszkowego zapalenia skóry są bardzo charakterystyczne. Początkowo w okolicy pośladków maluszka pojawia się rumień oraz łuszczenie naskórka. Najczęściej zmianom tym towarzyszy nieprzyjemny świąd, który powoduje u dziecka wyraźny dyskomfort. Te nieprzyjemne dolegliwości skórne zwykle są zlokalizowane w obrębie pupy dziecka, ale także w okolicach narządów płciowych. W tych miejscach skóra jest niezwykle delikatna, dlatego błyskawicznie dochodzi do podrażnień. Jeśli szybko nie zareagujemy i nie wdrożymy środków zaradczych, stan zapalny będzie się rozwijał.

Zaawansowana postać pieluszkowego zapalenia skóry objawia się w postaci bolesnych pęcherzyków, grudek czy nadżerek pojawiających się na powierzchni skóry. Zmiany te mogą być dodatkowo pokryte żółtym strupem, co najczęściej oznacza, że doszło do nadkażenia bakteryjnego lub grzybiczego. W takiej sytuacji konieczna będzie wizyta u specjalisty, który zaleci odpowiednie środki. Najczęściej są to maści z dodatkiem antybiotyku. Na szczęście takie dolegliwości zdarzają się nieczęsto. Początkowe objawy pieluszkowego zapalenia skóry zwykle udaje się złagodzić. Sudocrem to środek, który świetnie się do tego celu sprawdza.

Dodatkowe lektury:  Dieta matki karmiącej - co można jeść karmiąc piersią? Obalamy mity

Zapobieganie pieluszkowemu zapaleniu skóry

Najlepszym sposobem zapobiegania pieluszkowemu zapaleniu skóry jest odpowiednia higiena okolicy pieluszkowej. Dobrym nawykiem jest częsta wymiana pieluszki, przynajmniej co 3-4 godziny. Podczas jej zmiany koniecznie należy dokładnie przemyć skórę dziecka wodą, a następnie ją osuszyć. Można do tego celu użyć także nawilżających chusteczek nasączonych łagodnymi substancjami pielęgnacyjnymi. Wietrzenie okolicy pieluszkowej także przynosi wiele korzyści, dlatego jak najczęściej zostawiajmy malucha bez pieluszki. I co najważniejsze, stosujmy odpowiednie środki pielęgnacyjne. Pieluszkowe zapalenie skóry powoduje znaczny dyskomfort u dziecka. Stosując Sudocrem, skutecznie przeciwdziałamy pojawieniu nieprzyjemnych dla maluszka dolegliwości.

Skuteczne leczenie pieluszkowego zapalenia skóry

Zdarza się, że pieluszkowe zapalenie skóry pojawia się u dziecka pomimo odpowiedniej pielęgnacji i higieny okolicy pieluszkowej. Jeśli zatem zauważymy pierwsze jego symptomy, należy szybko wdrożyć odpowiednie środki. Dzięki temu na pewno uda się złagodzić nieprzyjemne dolegliwości. Częsta wymiana pieluszki, przemywanie pupy pod bieżącą wodą, wietrzenie pośladków i zastosowanie środka pielęgnacyjnego na bazie cynku, takiego jak np. Sudocrem na pewno przyniesie oczekiwane efekty.

Krem barierowy Sudocrem Expert ma właściwości antybakteryjne. Szybko łagodzi bolesne podrażnienia skórne i świąd, jaki towarzyszy pieluszkowemu zapaleniu skóry. Preparat zawiera między innymi cynk. Substancja ta ma działanie antyseptyczne i przeciwzapalne. Stanowi doskonałą barierę ochronną pomiędzy skórą dziecka a przylegającą do niej pieluszką. Krem zawiera także lanolinę, która zmiękcza skórę i efektywnie chroni jej najgłębsze warstwy przed utratą wilgoci. Regularnie stosowany Sudocrem błyskawicznie łagodzi podrażnienia skórne i zdecydowanie przyspiesza regenerację naskórka.

Dodatkowe lektury:  Zatkane ucho i szum - jak pozbyć się problemu zatkanego ucha?

Pieluszkowe zapalenie skóry powoduje wyjątkowo nieprzyjemne dolegliwości. Stosowanie kremu barierowego Sudocrem może je złagodzić. Dowiedz się więcej o jego wyjątkowych właściwościach. Koniecznie odwiedź witrynę internetową https://sudocrempolska.pl/. Znajdziesz tam wszystkie, najistotniejsze informacje o tym produkcie, jak i możliwościach jego zastosowania.


Comments