Wkładki anatomiczne – idealne w wielu wstydliwych sytuacjach

Kobiety nie mają lekko – upławy, popuszczanie moczu, to coś, co z czym często się zmagają. Na szczęście na rynku jest wiele produktów, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie do czasu powrotu do zdrowia czy formy. Wśród nich są niewątpliwie wkładki anatomiczne.

Czym są wkładki anatomiczne? Swoim kształtem przypominają tradycyjne podpaski, aczkolwiek są kilkukrotnie cieńsze, jeszcze bardziej delikatne, a co za tym idzie – wygodniejsze. Przyklejone na bieliznę są wręcz często trudne do zauważania. To idealne rozwiązanie w przypadku lekkiego, kropelkowego nietrzymania moczu. A ten problem spotyka zarówno młode, jak i starsze kobiety. Wkładki anatomiczne zapobiegają mokrej bieliźnie i gwarantują uczucie suchości oraz świeżości przez cały dzień. Nie ma co się dziwić, że wiele kobiet nie wyobraża sobie bez nich życia. 

Jakie wkładki anatomiczne wybrać?

Do wyboru jest wiele wkładek anatomicznych. Jeśli popuszczamy mocz bardzo rzadko, a jego ilość jest wręcz znikoma, wówczas można wybrać krótką i ultracienką wkładkę, jak np. Tena Lady Slim Mini. Jest bardzo dyskretna, błyskawicznie pochłania wilgoć i chroni przed nieprzyjemnym zapachem. Świetnie sprawdzi się także w przypadku upławów. Dzięki niej kobieta może zachować pewność siebie i ma gwarancję, że nie zaskoczy ją żadna przykra i mokra „niespodzianka”. 

Kobiety aktywne, które dużo się ruszają, powinny pamiętać o tym, że zwykłe wkładki anatomiczne mogą nie wystarczyć. Wówczas najlepiej jest sięgnąć po te, które zostały wyposażone w specjalne skrzydełka po bokach. Te cieniutkie zabezpieczenia przyklejone do bielizny są prawie niezauważalne, a doskonale zapobiegają przesunięciu się wkładki podczas biegania, jazdy na rowerze czy ćwiczeń na siłowni. Przy lekkim nietrzymaniu moczu dobrym rozwiązaniem w tym przypadku będzie TENA Lady Slim Mini Plus Wings, która nie tylko zapewnia uczucie suchości, ale też kontroluje zapach. Nie ma więc możliwości, by pojawiła się silna i charakterystyczna woń moczu, a wszystko dzięki mikroperełkom zamykającym płyn i systemowi Fresh Odour Control.

Dodatkowe lektury:  Ocet jabłkowy - właściwości, lecznicze, zastosowanie

Na noc najlepiej wybierać wkładki anatomiczne nieco dłuższe i grubsze, o większej chłonności. Takie produkty często są też szersze na końcach. Podczas snu łatwiej o ich przesunięcie. W tym przypadku kobieta ma pewność, że nic nie wycieknie. 

Na co zwracać uwagę?

Wybierając wkładki anatomiczne, warto sugerować się nie tylko ceną, ale też tym, z jakich tworzyw zostały wykonane. Powinny być wysokiej jakości, przebadane dermatologicznie, delikatne, by nie podrażniały wrażliwych okolic intymnych. Na pewno należy zrezygnować z perfumowanych wkładek, które również są dostępne na rynku. Nie jest prawdą, że taki produkt lepiej tuszuje nieprzyjemną woń, wówczas raczej mamy do czynienia z wymieszaniem się dwóch zapachów. Poza tym substancje zapachowe nie wpływają korzystnie na skórę i mogą wywoływać alergię.

Na opakowaniu zawsze znajduje się informacja o poziomie chłonności wkładek. To ważne, bowiem powinniśmy ją dobrać do swojego problemu i ilości popuszczanego bezwiednie moczu.


Comments