Dom opieki dla seniora – dlaczego to dobre rozwiązanie?

Dom opieki dla seniora? Wśród wielu osób nadal to określenie budzi negatywne skojarzenia. Nie mają one jednak nic wspólnego z rzeczywistością – dom seniora to dla osób starszych miejsce, w którym mogą uzyskać profesjonalną opiekę i doskonałe warunki, a dodatkowo – towarzystwo innych osób w podeszłym wieku. Co warto wiedzieć o domach seniora?

  • Dom opieki dla seniora – zalety
  • Dom seniora – stała opieka
  • Rodzinny dom opieki seniora
  • Dom opieki Wielkopolska

Dom opieki dla seniora – zalety

Samodzielna opieka nad starszą osobą może być trudna. Zazwyczaj mamy dużo codziennych obowiązków, co uniemożliwia nam zapewnienie seniorowi wszystkiego, czego potrzebuje. Jest to szczególnie problematyczne w przypadku schorzeń, jakie dotykają starsze osoby: opieka nad osobą z chorobą Alzheimera, kimś niepełnosprawnym lub przewlekle chorym jest bardzo wymagająca.

Dom opieki dla osób starszych gwarantuje całodobową opiekę. Gwarantuje też, że nasi bliscy będą mieć szansę na towarzystwo innych osób w swoim wieku – co z pewnością poprawi im nastrój i pozwoli w ciekawy sposób spędzać czas. Pracownicy domów opieki dbają, by seniorzy mieli do dyspozycji różne zajęcia, a także by ich jakość życia była jak najwyższa.

Dom seniora – stała opieka

Dom seniora to stała opieka dla osób niepełnosprawnych i chorych. Z każdym domem opieki związani są lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci i inni profesjonaliści, którzy doskonale wiedzą, jak zająć się osobami w podeszłym wieku, również tymi z demencją lub chorobą Alzheimera. Przebywając w domu seniora, nasi bliscy będą mieć zapewnioną profesjonalną opiekę, a także regularnie przeprowadzane kontrole stanu zdrowia, niezbędne badania i natychmiastową interwencję, jeśli zajdzie taka potrzeba. Będziemy mogli czuć się spokojnie, wiedząc, że starszy członek naszej rodziny jest w najlepszych rękach.

Dodatkowe lektury:  Rozwój mowy: Jak wspierać dzieci i dorosłych za pomocą logopedii

Rodzinny dom opieki społecznej seniora

Czym jest rodzinny dom seniora? Ta szczególna forma opieki znacznie różni się od znanych nam wszystkim publicznych domów seniora. Przebywa w nich zazwyczaj zaledwie kilku mieszkańców – może dotyczyć ich pobyt stały, lub też mogą przebywać w domu opieki tymczasowo.

Domy seniora rodzinne świadczą w zasadzie te same usługi, co domy pomocy społecznej. Różnica polega jednak na znacznie bardziej indywidualnym podejściu do każdego z mieszkańców. Jest ich niewielu – więc personel znacznie bardziej dostrzega ich potrzeby i jest w stanie na nie odpowiadać, dzięki czemu łatwiej zadbać o bezpieczeństwo i komfort starszych osób. Niewielka ilość mieszkańców sprawia, że wszyscy się znają i łatwo mogą nawiązać między sobą bliskie relacje – co jest bardzo istotne i wpływa na lepszą jakość życia i samopoczucie. Również kontakt mieszkańca z rodziną jest znacznie łatwiejszy, a prowadzone przez personel zajęcia i aktywności mogą być dostosowane do zainteresowań i hobby seniorów.

Dom opieki Wielkopolska

Umieszczenie bliskiej osoby w domu seniora nie musi być zdarzeniem negatywnym! Wielu starszych ludzi potwierdza, że pobyt w takim miejscu zapewnia im bezpieczeństwo, towarzystwo innych osób. Dom opieki Wielkopolska? W każdej okolicy znajdziesz wiele placówek, które na pewno spełnią twoje oczekiwania. 

Domy seniora to w dzisiejszych czasach bardzo często wyspecjalizowane placówki, które niekiedy zapewniają starszym osobom warunki lepsze, niż w domu rodzinnym. Zalet takich miejsc jest wiele – warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem, ponieważ może ono się okazać bardzo korzystne, zarówno dla nas, jak i dla starszego członka rodziny.

Dodatkowe lektury:  Pieluchomajtki – pomoc przy nietrzymaniu moczu

Comments