Jak pozbyć się worków pod oczami ? Jakie są przyczyny opuchlizny pod okiem

Worki pod oczami- przyczyny

Przyczyną worków pod oczami, jest gromadzenie się i zatrzymanie limfy w tkankach pod skórą. Jest to spowodowane wieloma, różnymi czynnikami i większość z nich, jest raczej niegroźna i możliwa do wyleczenia w domu.

Zazwyczaj worki pod oczami, są kojarzone ze zmęczeniem, nieprzespaną nocą. Jednak nie zawsze można ich powód, połączyć właśnie z wcześniej wymienionymi przyczynami. Zdarza się, że worki pod oczami czy spuchnięte oczy to kwestia naszej genetyki lub szeregu chorób, których jednymi z objawów są właśnie worki pod oczami. Nie należy, mylić worków pod oczami, z cieniami, ponieważ są to dwie chociaż podobne, to zupełnie odległe rzeczy. Cienie nie świadczą o niczym poważnym, mogą być związane z kruchością naczynek i cienką skórą na twarzy. Powody występowania worków natomiast, są zupełnie inne. Obrzęknięte oczy i długo występujące worki, powinny stać się powodem do zmartwień i podjęcia jakichkolwiek działań. Jakie są przyczyny worków pod oczami? Często może być to styl życia, a mianowicie odwodnienie organizmu, papierosy czy nadmierne spożywanie alkoholu.  Zdarza się, że worki pod oczami, pojawiają się u osób, które prowadzą leniwy tryb życia lub opierający się głównie na siedzeniu. Nie zażywają oni odpowiedniej dla organizmu dawki ruchu, pracują przy komputerze, a przez to także, limfa występująca w organizmie krąży wolniej i odkłada się. Ci, którzy chętnie spędzają czas na słońcu i lubią się opalać, też mogą skarżyć się na worki pod oczami. Wszystkie te czynniki, mogą spowodować u nas opuchliznę pod oczami, jednak jest ona łatwa do usunięcia. Jeżeli worki i opuchlizna pod oczami utrzymuje się długo, należy sięgnąć porady lekarza.

jak pozbyć się worków pod oczami
fot. Jak skutecznie pozbyć się worków pod oczami

Jak pozbyć się worków pod oczami?

W przypadku kiedy worki pod oczami to nie kwestia genetyczna i nie jesteśmy nosicielami żadnej przewlekłej choroby, warto wiedzieć jak zlikwidować worki pod oczami np. za pomocą domowych sposobów. Ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu, należy więc pić dużo wody mineralnej i pamiętać o wypiciu szklanki wody tuż przed snem. Istotne jest spanie z głową uniesioną na poduszce, a także przemywanie twarzy chłodną wodą. Jeżeli chodzi o kosmetyki i substancje za pomocą, których pozbędziemy się uciążliwego problemu, to najlepszym rozwiązaniem będą kremy czy żele, które w swoim składzie zawierają witaminy- C, K, wyciągi z ziół (miłorząb japoński, arnika) czy kofeinę. Produkt powinniśmy nakładać przy lekkim masażu skóry twarzy, aby pobudzić przepływ krwi. Kolejnym sposobem na pozbycie się worków pod oczami, a raczej ich maskowanie (oczywiście oprócz codziennych sposobów na walkę z opuchlizną w okolicach oczu), jest używanie korektora pod oczy, który zakryje nam problematyczne miejsca. Warto nanieść jaśniejszy produkt, pomiędzy skórę a opuchliznę, aby skutecznie odciągnąć uwagę. Na odsunięcie uwagi od worków pod oczami, pomoże rozświetlacz, skupiający uwagę nieco poniżej problemu.

jak zlikwidować worki pod oczami
fot. Jak często zadajesz sobie pytanie : jak zlikwidować worki pod oczami?

Ponadto w pozbyciu się worków pod oczami, pomogą:

  • chłodne okłady lub przykładane chłodne, metalowe przedmioty. W tym celu możemy użyć kostek lodu czy schłodzonych łyżeczek. Przyniosą one ulgę opuchniętym oczom,
  • herbata (czarna lub zielona), rumianek- a raczej jej wystudzone woreczki, które możemy przykładać w okolice oczu, aby zniwelować worki pod oczami i usunąć obrzęk.
  • kompresy wykonane z zamarzniętych plastrów ogórka,
  • plasterki ziemniaka (jego działanie na skórę jest ściągające i pozwalające pozbyć się wody),
  • zimne mleko (zanurzona w mleku chusteczka lub waciki, spowodują zmniejszenie opuchlizny pod oczami),
  • białko z jajka (napina skórę, niweluje stany zapalne)
  • aloes (głębokie nawilżenie i działanie antybakteryjne, zapobiega powstawaniu zmarszczek).

Czy worki pod oczami, mogą być symptomem choroby?

Przyczyny worków pod oczami, to nie tylko niehigieniczny tryb życia czy unikanie snu. Są one oznaką zatrzymania się wody w organizmie, co sugeruje obecność jednej z kilku chorób, tak właśnie się objawiających. W ten sposób może objawiać się alergia, niedobory ze strony pokarmów (brak witaminy K, czasami także niedobór żelaza). Z workami pod oczami, nieodzownie wiąże się anemia (oprócz worków pod oczami, występuje osłabienie, wieczne uczucie zmęczenia tzw. chroniczne zmęczenie, słabe i łamliwe paznokcie i włosy). Ponadto, zarówno nadczynność jak i niedoczynność tarczycy, objawiają się workami czy opuchlizną w okolicach oczu. Osoby, u których występuje cukrzyca, również często skarżą się na worki pod oczami (do tego utrata wagi, częste oddawanie moczu). Kolejnymi z chorób, którym towarzyszy obrzęk i opuchlizna pod okiem, to choroby nerek. Jeżeli więc, domowe sposoby na usunięcie worków pod oczami nie sprawdziły się, należy skonsultować ten problem z lekarzem.

opuchlizna pod oczami
fot. Czy opuchlizna pod oczami kiedyś zejdzie ?

Usuwanie worków pod oczami- zabiegi

Twarz skalana problemem worków, wygląda bez wątpienia na zmęczoną i starszą niż jest w rzeczywistości. Spora część osób, mimo stosowania odpowiedniej diety i zdrowego trybu życia, ma problemy z występowaniem worków pod oczami. Jak pozbyć się worków pod oczami za pomocą zabiegów medycyny estetycznej? Jeżeli żadne domowe sposoby nie działają, można sięgnąć po zabiegi medycyny estetycznej, aby raz na zawsze pozbyć się niechcianej niedoskonałości. Zazwyczaj są one bezpieczne i skuteczne, a już po kilku można cieszyć się upragnionym efektem. Bardzo dobrze sprawdzi się kwas hialuronowy, który sprawi, że objętość okolic oczu, zostanie przywrócona do prawidłowych rozmiarów. Popularny w tej kwestii, jest także tzw. wampirzy lifting, w którym to przy użyciu osocza pacjenta, ostrzykuje się okolice oczu. Wiele pań, które zmagają się z tą dolegliwością, wybiera użycie lasera do usunięcia worków pod oczami. Innymi z najczęściej wybieranych są np. mezoterapia igłowa czy zabiegi endermologii.

Kiedy zauważymy u siebie worki pod oczami lub opuchliznę w ich okolicach, warto zastanowić się czemu tak się dzieje. Może to właśnie, niewłaściwy tryb życia lub dieta, doprowadziła nas do takiego stanu. Jeżeli nie jest to kwestia niehigienicznego trybu życia lub nieprzespanej nocy, a domowe sposoby nie działają, należy sprawdzić u lekarza czy nie grozi nam z tego tytułu, jakaś poważniejsza choroba.


Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *